Program szkolenia Football Start

Metody szkoleniowe stosowane podczas treningów Football Start mają przede wszystkim za zadanie:

1. Zachęcać dzieci do aktywności fizycznej.
  2. Prawidłowego nastawienia do zwycięstw i porażek.
  3. Nauczanie zasad fair play.
  4. Wszechstronna stymulacja cech motorycznych ( szybkość, koordynacja ruchowa, gibkość).
  5. Odpowiedni dobór zajęć do wieku rozwojowego dzieci.
  6. Wprowadzenie dzieci w świat piłki nożnej.

Treningi i zawody

Zajęcia w Football Start odbywają się 2 razy w tygodniu. Czas trwania zajęć jest dostosowany do grupy wiekowej, trwają one od 60 minut do 90 minut. Treningi przeprowadzane są wiosną, latem na nawierzchniach naturalnych i sztucznych w zależności od stanu pogody. Jesienią i zimą wynajmowana jest hala sportowa do przeprowadzenia zajęć. Zawodnicy biorą udział w sparingach, turniejach oraz lidze piłkarskiej organizowanej przez OZPN w Nowym Sączu.

Etapy szkolenia

Nasi piłkarze przechodzą odpowiednie etapy szkolenia od Skrzata(4-6 lat) przez Żaka(7-9 lat), Orlika(10-11 lat) kończąc na Młodzikach(12-13 lat). Dzięki takiemu podziałowi dzieci prawidłowo rozwijają swoje umiejętności.

Skrzaty(4-6 lat).

W tej kategorii wiekowej nasi zawodnicy zaczynają swoją przygodę z piłką nożną. Zajęcia w tej grupie trwają około 60 minut. Dzieci przez odpowiednie gry i zabawy ruchowe oswajają się z piłką i rozwijają umiejętności ruchowe. Taktyka nie jest jeszcze poruszana ponieważ jest jeszcze za wcześniej i głównym celem jest dobra zabawa uczestnika.

Żaki(7-9 lat) i Orliki(10-11 lat).

W następnych etapie swojej przygody z piłką nożną, nasi uczestnicy pracują nad rozwojem koordynacji i motoryki. Zajęcia trwają od 75 do 90 minut i uczą się jak radzić sobie na boisku poprzez grę na coraz większych powierzchniach. Na treningach poznają umiejętności techniczne i dalej rozwijają swoją sprawność ruchową.

Młodziki(12-13 lat).

W tym etapie nasz zawodnik najbardziej się rozwija. Uczy się trudniejszych elementów technicznych. Szkolenie jest bardziej indywidualne poprzez wprowadzanie gier 1x1. Doskonalą podczas zajęć swoją technikę, motorykę gry oraz wprowadzane są zasady taktycznę.

Uwaga. Wystąpił nieoczekiwany błąd! Prosimy spróbować później.
74c2c4015db89f7cef19b5d0151730c8bd6ffff1
Przepraszamy. Wystąpił błąd naszego serwera